3:Šroub a matice.

30. července 2013 v 16:47 | Dixion |  Got a secret. Can you keep it?


Vystoupil z auta, Jess už dávno běžela někam za kamarádkami, které potkala na včerejším konkurzu. Zamkl dveře a prohlédl se v odraze ve skle. Vypadal tak bezstarostně a bezprostředně… byl velice přitažlivý, dívky se za ním hned otáčely; některé si ho pamatovaly z dřívějška, ale většina ho nepoznala, vyrostl do krásy.

Upravil si límeček u černé koženkové bundy a přehodil si přes rameno černý elegantní batůžek. Vlastně byl ten den celý v černém, kromě bot, ty byly sešle červené, k černému se hodily.

"Zayne?" Uslyšel za sebou. Nahodil lehký úsměv a otočil se. Stál za ním Louis Tomlinson. "Ahoj, slyšel jsem, že jste zpátky… na pořád doufám," zasmál se a když k němu došel, objal jej pevně okolo ramen.

"Jo, asi jo," vydechl, když ho pustil.

"Pěkný tetování," vykřikl vesele, tak, jak si ho Zayn pamatoval,"to máš odtamtud? Fakt hezký," pevně držel v rukách černovláskovu paži, jež měl z poloviny potetovanou.

"Taky jsem viděl tvoje ruce," oplatil mu samozřejmě," možná bych si to mohl propůjčit, co? Fakt se mi to líbí," ukázal na chlapcovo tetování na paži, později se ale zastavil u toho na klíčních kostech,"tohle je fakt pěkný, sakra!" Vzpomněl si, jak si zrovna s Louisem šli udělat první. A taky Zaynovo jediné tady v Americe, pak už se odstěhovali a on si svá tetování nechával dělat různě po Austrálii, hlavně v Melbourne. To americké, znak přátelství, mají oba vytetované na kotnících. Šroub a matici. Tedy, Tomlinson má šroub, Zayn matici. Mělo to vlastně sloužit dvojitě.

V době, kdy si tetování nechávali udělat, pár týdnů před tím, než odletěl, spolu měli asi měsíční milostnou… aférku. Vlastně spolu jen párkrát spali a mazlili se u Louise doma, nebo u něj v klubovně, u televize anebo u lahve nějakého laciného párprocentního alkoholu. Veřejně nemohli, tohle město bylo moc malé na takovouhle… věc. A Zayn byl právě bottom, proto měl matici on, ne Louis.
Zvláštní, jak se k sobě dokázali chovat, jako by se nic nestalo.

"Jdeme? Nerad bych první den, ještě po takové době, přišel pozdě," otráveně protočil panenky a zavěsil se do hnědovlasého, o kousek menšího kluka.

"A co kluci, Zee?" Prohrábnul mu vlasy. "Já mám teď docela vážný… vztah," zasmál se sarkasticky,"s jednou kočkou. Možná si jí ještě pamatuješ…?" Na rozdíl od něj, jakožto od gaye, byl Louis bisexuální. "El Calderová," objasnil mu.
Vešli do školy. Bylo to tam úplně stejné, jako když odjížděl, jen na nástěnkách na zdi bylo více fotografií ze šampionátů a školních akcí. Odpověděl pár lidem, kteří jej poznali a obdivně si ho přeměřovali pohledem, a kteří jej pozdravili, a pak mu blesklo. Vykulil oči… Calderová a kočka? Louis ještě musel být na těch lysohlávkách, co spolu jídali před vyučováním.
"Eleanor?" Pozvedl jedno obočí a se znechuceným úšklebkem na rtech z kapsy u kalhot vytáhl klíče.

"Jo, víš… fakt je z ní kočka, uvidíš, nekecám," přesvědčoval ho. Byl skutečně úplně stejně praštěný a srandovní, jako před dvěma lety. "A co ty? Povídej, přeháněj… máš někoho? Měls tam nějakýho kluka, nebo dokonce holku?" Zayn se pobaveně uchechtl - on a holka.

"Jo, jo. Vlastně tam byl jeden fajn kluk," přiznal," ale nic nebylo." Našel klíč od své skříňky, který mu donesla matka ze školy, když si tam byla vyřídit místo profesorky dějin a umění, a šel si do ní dát věci. S Louisem za zadkem.

"Aha… ale tenhle rok je to tu samej novej učitel. Dokonce máme mít novýho tříďase a jeden z těch učitelů má být prý fakt kus, slyšel jsem to od holek, co tu včera byli pomáhat na výzdobu večírku pro zahájení dalšího školního roku. Dal by sis říct, co, hm?" Lezl do té skříňky skoro za ním.

Zayn se plácl do čela: "Prosim tě, je to učitel, jak by mohl být hezký?" I když si hned vzpomněl na Liama… vlastně myslel stále a jen na něj.

"Já ti to připomenu!"

"Jasně," zašklebil se, ve tváři výraz mopse,"a kde máme třídu?" Tomlinson jej chytil za ruku a, stále něco připomínajíc, ho odvlekl do třídy. Lavice byly po jedné, a tak si sedli za sebe, kecání přes uličku nebo na otočku bylo dřív jejich nejoblíbenější.

Vyndal si na lavici velký linkovaný blok a malý kožený penálek, pak se znovu otočil na Louise. Vždycky se divil, že nemá moc přátel, protože neznal nikoho s větším smyslem pro humor. A byl taky moc pěkný… vlastně se s nimi dřív nebavili, protože byli docela uzavření do sebe, v jejich partě, a ostatní spíš chtěli být takoví, jako oni. A oni mezi sebe nikoho nepouštěli.

"Koukej," špitl na něj Louis a naznačil hlavou za něj, a tak se otočil,"Styles." Harry se na ně chabě pousmál a bez zájmu
Zaynovi mávl - asi na pozdrav.

"Už se nebavíte?" Zeptal se nechápavě. Právě Styles byl jeden z jeho nejlepších přátel, než odjel. Taky patřil do party.

"Hm, ne že bychom se nebavili, ale co jsi odjel, nějak jsme se začali odcizovat," objasnil mu, vypadal docela sklesle.

"Jasně," přikývl krátce Zayn a otočil se zpátky směrem ke katedře, tam kde byla většina příchozích žáků, kteří zapáleně diskutovali o zážitcích z prázdnin. "Neříkej, že támhle to…" přikryl si ústa rukou, nemohl uvěřit, že-

"Jo, to je Niall," povzdychl si otráveně Tomlinson a začal si s někým esemeskovat. Tenhle rok měli maturovat a on se z celého srdce těšil, až vypadne. Nechtěl si to přiznávat, ale co Zayn odešel, jeho život ztrácel na opravdových hodnotách.

"Vypadá úžasně!" Vykulil na něj oči Zayn. "Co se to s ním stalo, prokrista? To byl v nějaký televizní show o proměnách, ne?" Zavtipkoval, i když i tomu by docela dobře uvěřil.

Horan se změnil dočista ve všem. Jeho nudné, průměrně hnědé vlasy byly teď špinavě blond, zuby totálně rovné a bílé, obličej, stejně jako tělo, už vůbec nebyl tlustý, nebo baculatý. Byl z něj krásný, moderně oblečený svalnatý blonďák. Ale ne, že by si hrál na drsňáka, holky se okolo něj plazily samy jedna za druhou a to teprve přišel do třídy…

"No, páni," vydechl užasle; v tu chvíli zazvonilo. Třída se ztišila jen o maličko, stále si všichni vyprávěli a něco šeptali. Vyndal z kapsy mobil a odemkl ho. Znovu si přečetl zprávu od Liama, první zprávu od něj vůbec: "Jsi krásný, víš to?"

Začervenal se pokaždé, když si to přečetl. Psali si jen večer, než šel spát, tohle ráno ještě ne. Zainteresovaně pročítal těch pár esemesek, srdce mu plesalo štěstím.

"Dobré ráno, chtěl bych se představit. Jsem váš… do há… je," konečně od telefonu zvedl pohled. Nejdřív se rozhlédl po třídě - všichni na něj vyvaleně čuměli. Niall Horan a jeho kamarádi se dokonce smáli. Pohlédl ke katedře, kde tušil svého třídního učitele.

Zalapal po dechu, srdce mu vynechalo.

Stál tam.

S nejvyděšenějším pohledem, jaký kdy v životě spatřil, a naprázdno otevřenými ústy. Když se začalo ve třídě ozývat větší a větší rušno, vzpamatoval se: "Jsem Liam Payne, váš nový třídní. Hudební výchova, angličtina, kroužek poezie a také školní orchestr, pokud nám to spolu půjde…" kývl a svalil se do své učitelské židle a pořádně se nalokal studené vody ze sklenice, kterou si přinesl.

"V to věříme," utrousila rádoby vtipně a sexy jedna z dívek, která ho svlékala pohledem.

Tomlinson pobaveně šťouchl Zayna do ramene. Přiklonil se k jeho uchu přes svou lavici a pošeptal mu: "Říkal jsem ti to," zahihňal se,"jdeš do něj, bejku?"

Malik protočil oči, bylo mu nějak nevolno. "Já ne, obhlídni to a zavolej mi," prohlásil a nešťastně se sehnul pro batůžek, který ležel vedle lavice. Naskládal do něj zpátky věci a s hlasitým vrznutím židle vstal.


"Kam jdeš?" Mumlal za ním vyděšeně Louis. Zayn bez odpovědi hodil tašku na záda a, aniž by spustil z Liama pohled, odkráčel ze třídy pryč, zanechávajíc za sebou chichot a šramot studentů a k smrti vyděšeného profesora Payna.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LambertGirl LambertGirl | Web | 12. srpna 2013 v 17:04 | Reagovat

Mně se strašně líbí Niall v roli Hanny a to tam ještě v podstatě ani nebyl :D :3
Možná je to tím, že se mi Niall strašně líbí všude :D
Jinak je to boží, PLL je totálně dokonalý seriál a tohle... tvůj styl mě vždycky dostává

2 Oña★ Oña★ | 15. prosince 2013 v 12:08 | Reagovat

Ano, byl jsem tak hloupý! Další klenot. Tohle číst, to je opravdu něco. A Niall <3!, no radši mlčím!...

3 Karin Karin | 11. srpna 2016 v 17:13 | Reagovat

Tak to oba byli pěkně v šoku. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama