Září 2017

Chubby [You are beautiful to me] - 56. díl 2/2

19. září 2017 v 16:17 | Dixi
Zavře se do kabinky, vyčůrá se a pak záchod zavře, aby se na něj mohla posadit. Všichni jí zase tak vytáčí. Nechce se hádat s Niallem. Nechce se s Harrym schovávat. Nechce do něj být zamilovaná. Nechce vypadat jako ubožák. Nechce nic. Jen být v pohodě.
Koutky jí samovolně spadnou snad až na bradu a oči jí zasvrbí. Pak se rozpláče. Má tohle zapotřebí?
Asi máš, když jsi úplně pitomá a k tomu ještě drama queen.
Utře si před zrcadlem oči a upraví si vlasy.
"Zo?" dveře se pootevřou, ale ten, kdo na ni mluví, dovnitř nevejde. Liam.
"Můžeš sem, nikdo tu není."
"Jsi v pohodě?" usměje se na ni lítostivě Liam.
"Jo, jen Niall dělá chytrýho, ale vůbec neví, o co go," zamumlá naštvaně a otočí se na Liama.
"Sluší ti to," pousměje se Liam a obejme ji okolo pasu. Ona se k němu přitulí a pohladí ho přes vlasy na krk.
"Děkuju," špitne nesměle a palcem ho chce pohladit po tváři, ale sotva došáhne na čelist.
"Jaký bylo rande?"
"Jo, bylo to hezký. Já… Políbila jsem ho…?"
"Páni," zasměje se Liam a Zoe ho šťouchne do prsou. "Auč. Takže všechno dobrý?"
"No, já jsem mu řekla, že s nim zase jen tak nebudu. Niall se mi směje, že to zbytečně dramatizuju, ale já prostě nechci. Teda chci, ale nechci. Víš co, ne? Plácam…"
Liam ji políbí na čelo a špitne: "Já vím…" Chytne ji za ruku a rozejde se ke dveřím. "Tak pojď, ty chudinko moje."
Dovede ji zpátky ke stolu, kde už není tak dobrá atmosféra, jako předtím. To nasrání jí skoro bací do nosu.
Odkašle si a pustí Liamovu ruku. "Co je?" zeptá se a postupně se na každého podívá. Niall se na ní jen po očku podívá, Louis nervózně žmoulá brčko, Zayn si vyčítavě prohlíží Liama a Harry se tváří, jako by tam nebyl.
"Nic," pokrčí rameny Harry.
"To vidím. Posuneš se prosím?" zeptá se Zoe naštvaně. Nechce sedět vedle Nialla a jeho chytrých rad.
"To jste naštvaní na nás anebo jste se stihli pohádat za ty tři minuty, co jsem byl pryč?" zeptá se nevěřícně Liam a Zoe se zasměje.
"Obojí," špitne Louis jako to největší tajemství.
"Co máš za problém, Zee?" zavrčí Liam otráveně.
"To jste se teď oba rozhodli, že nám to budete oplácet nebo co?"
"Kdyby jo, nemohli byste se na nás zlobit…" zamumlá vytočeně zrzka, ale slovo radši převezme Liam, protože se nenechá tak snadno vyprovokovat.
"Ne, Zayne, šel jsem za Zoe, protože mi přišlo, že jí není dobře… Přišlo mi to docela vhodný, když se tady všichni chováte, jako by provedla něco ona. Jako sorry, ale takhle se kamarádi nechovají," anebo nechá… Jeho tón se zvyšuje každým slovem, když mluví. Zoe se chce zase plakat. Ale zadží to. Chytne Liama, který na rozdíl od ní ještě stojí, za ruku a stiskne mu prsty.
Chce se jí zvracet. Z toho všeho. Bolí ji hlava a nejradši by šla domů. Proč se pořád všechno sere?
Nebo spíš proč já furt všechno tak prožívám…
Pohledem přejede po stole plném pití. Harry už se trochu napil. Teď jí neodveze, a pokud by chtěla co nejdřív, musela by mu říct, ať to pití zase nechá… To se jí nechce. Natáhne ruku pro svou vodu a nakloní se při tom přes Harryho. Když se vrací zpátky, podívá se mu do očí, ale on je hned sklopí.
Napije se brčkem z lahve s vodou a čeká, že někdo něco řekne, ale nic.
Zvedne se a beze slova odejde ven. Posadí se na lavičku a zapálí si. Bože. V tu ránu u ní stojí týpek.
"Zase jsme se našli, slečno," usměje se na ní oplzle.
"Spíš vy jste mě našel," poznamená cynicky.
Položí jí ruku na rameno a ona se posune dál, aby jeho ruka z jejího ramene spadla, ale on to pochopí jako pobídku a posadí se vedle ní.
Zoe odvrátí hlavu pryč od něj a otráveně se zadívá do ulice.
"Otravuju vás?"
Zavrzají dveře a Zoe doufá, že to je někdo, kdo jí přišel vysvobodit.
"Jo."
"Už zase tu slečnu nenecháš bejt?" zasměje se někdo děsně pobaveně.
Mně to teda vtipný nepřijde.
"Když ona je taková nedostupná, to mě bere. Že jo, kočko?" poplácá ji po stehně.
"Můžete mě nechat být, nemám na tohle náladu, dík," vyhrkne hrubě.
Skříp. Další slizoun?
"Táhněte od ní."
"A co ty jsi její? Teplej brácha?" zasměje se jeden a druhý se k němu ještě hlasitěji přidá, jako bravo, ha, ha, ha, ty jsi veselá kopa, ha, ha.
Ne.
"Přesně tak, blbečku, tak odleť."
Zoe v Louisově hlasu slyší jisté pochyby, ale i tak by ho mohli poslechnout.
"Co když ne, co uděláš?" zase se pobaveně zasměje.
"Myslíš, že je dobrej nápad si tu dělat problémy? Já si myslím, že si slečna tvojí přítomnost moc neužívá a nikomu z těch kluků vevnitř by se to asi nelíbilo. Některým by se to vyloženě nelíbilo. A mně se to taky vyloženě nelíbí," pohrozí jim tím jeho způsobem. Někdy je až k podivu, jak tenhle malej skrček dokáže nahnat strach.
Znovu velice pobavení, jako vždycky, když narazíte víc jak na jednoho kreténa. Dva a víc kreténů na jednom místě… god help us.
"No, tak já myslím-"
Skříííp. A tenhle je těžce zmatlanej.
"Ahoj lásko, dlouho jsme se neviděli," zadrmolí na ni opile a ona mu jen tak tak stačí uhnout. Chlap se svalí na její místo na lavičku a bouchne se při tom do hlavy. "Ty krávo blbá!" houkne.
Zoe už je trochu vystrašená. Přitulí se k Louisovi, který ji chytne okolo ramen. "Pojď dovnitř," špitne na ni a už ji vede ke dveřím.
"Hele ty buzno zasraná!"
Skříp.
"Kreténe!" Louis padá dozadu a s ním i Zoe.
"Zo!"
"Haz…"
Skříp.
Skříp.
"Mrdko."
"Louisi!"
"Policajti už jsou na cestě…" slyší Lou.
"Policajti?" vyděsí se okamžitě. Sedí vevnitř na barové židličce a Harry jí čistí peroxidem odřenou bradu a čelist. Chytne Zoe za zdravou stranu a pohladí ji starostlivě po líčku.
"Neboj, bude to v pohodě. Jsou to její známí…" ujistí ji.
"Dobře, protože naši se o tomhle nesmí dozvědět…" vydechne a chytne Harryho za ruku, která ošetřuje její odřeniny. Políbí ji do dlaně. Smrdí po desinfekci, ale to je jedno. Pak položí hlavu na jeho hrudník a zavře oči. Cítí, jak si ji k sobě víc tiskne. Jak její hlavu jeho velkou dlaní tiskne na svůj hrudník.
"Nechcete něco?" promluví na ně Liam z vedlejší židle, kde stojí i Zayn, který mluví s Lou.
"Bude v pořádku?" fňukne tiše Zoe. Nemůže přestat plakat.
"Nic mu není, jen se mu zamotala hlava, tak je šéf vzal radši do nemocnice… Neboj, zlato, bude to dobrý," mrkne na ni Lou a stiskne její rameno.
Louis spadnul fakt ošklivě. Hlavou se praštil o kámen z vystouplé dlažby, když je ten chlap srazil k zemi. Kdyby tam ale on nestrčil hlavu, Zoe by spadla na pusu a nejspíš si vyrazila zuby, minimálně. To jí připomene kovovou pachuť v puse… Rovnátka jí rozsekla tvář zevnitř. Humus. Vezme Harrymu peroxid a z baru skleničku a jde si na záchody vypláchnout pusu. Naředí to vodou a několikrát vypláchne. Podívá se do zrcadla. Vypadá šíleně.
Jde zpátky a vidí dva strážníky, jak se baví s Lou. Harry sedí na gauči u nízkého stolku a ona se mu stočí pod ruku. Kde mám boty? Divný. Harry se jí podívá do očí a ona nežně pohladí namodralou kůži pod jeho okem. Políbí se na rty, jen mělce a tak moc intimně. Harryho polibky říkají "mám tě" a její zase "děkuju".
"Jsem rád, že jsi v pořádku… Promiň, že jsem tě tam vůbec nechal jít…" studem sklopí oči a políbí její odřenou dlaň. Ona opatrně vezme do dlaní jeho ruku a foukne studený vzduch na jeho rozseklé klouby.
"Vždyť ses tam okamžitě zjevil jako superhrdina," zachichotá se něžně dívka.
"Byl jsem asi tři metry od dveří a okno vedle stolu bylo otevřený," zasměje se Harry. "Nebylo těžký si domyslet, co tady vy dva zase vyvádíte."
Zasměje se a položí si hlavu na jeho měkký prsní sval. Nechá se hladit ve vlasech a skoro tam usne, než ji Harry vezme domů. Tam se proplíží, aby vysvětlování mohla nechat na zítra. Na to už by neměla energii.
"Miluju vás," pošle do skupinového chatu, který založí.
Miluju je. Miluju ho.

Chubby [You are beautiful to me] - 56. díl

19. září 2017 v 16:16 | Dixi |  Chubby [You are beautiful to me]
Ukáže se, že Liam je se Zaynem taky v Kapitánovi. Dojedou k hospodě Harryho autem, ale Harry by radši dojel přeparkovat, aby ráno nemusel pro auto. Z jeho domova sem je to sice kousek, ale Zoe má vážně vysoké boty, ale neví, jak mu to má říct.
"Harry?" promluví na něj, když už odbočuje do ulice, kde bydlí.
"Hm?" usměje se na ni chlapec.
"Nejsem si jistá, jestli to… na těchhle botách… zvládnu dojít a pak vydržet celý večer…" vydechne dívka ztrápeně. Tak moc se bojí, že si o ní bude myslet, že je líná. Vždycky, když nechce jít s kamarády pěšky, tak na to okamžitě reagují tak, že je líná. A normálního člověka by to štvalo, natož obézní holku, že jo…
"Ježiš, promiň, Zo, promiň! Mně to vůbec nedošlo, omlouvám se," nejdřív se rozkřikne, pak se to plynule změní v mumlání. "Otočím to," pousměje se a tváří se, jako by viděl ducha.
Bojí se snad vážně tak moc, že to znovu posere?
"Klidně mě tam vysaď a dojeď si to zaparkovat domů…?" navrhne mu něžně Zoe.
"A ty půjdeš sama dovnitř?" zamračí se Harry.
"Proč?"
"Chci tě ještě políbit, než mi začne celovečerní celibát," vyplázne na ni jazyk a jeho oči se mile zalesknou.
Zoe se na něj usměje a trošku zčervená. "Ten celibát nemáš jen na dnešní večer," řekne, když dojedou před bar. Zatáhne za kliku a vystoupí: "Počkám tady na tebe na lavičce, pospěš si," mrkne na něj.
V klidu se posadí, připálí si cigárko a zkontroluje si v mobilu makeup a vlasy. Až na ty rozmazaný oči a splihlý vlasy dobrý.
Kouří, čte si fanfikci, dokouří. Zahodí nedopalek a rozhlédne se kolem. Je tma. Zoe nemá ráda tmu. Radši se podívá zpátky do mobilu a snaží se dál číst, ale prochází tady lidi, pak chvíli nic, pak uslyší blížící se partu nějakých týpků. Většina z nich projde v pohodě, ale tři zůstanou stát venku, kouří a baví se. Stojí hned vedle lavičky, na které Zoe sedí.
"Slečno, tady byste neměla sedět sama, někdo vás unese!" zasměje se jeden, děsně vtipný, a ostatní upocený slizounci se k němu přidají.
"No, co tady dělá tak krásná holka sama večer. Kde máš nějakýho chlapa, hm?"
"No hezká je, to je pravda. Sice trošku oplácaná, ale to se klukům teď líbí, co, slečno?" zasměje se pobaveně třetí.
Zoe moc nereaguje, občas zvedne otráveně obočí, aby jim došlo, že na ni nemají mluvit.
"Vy s náma nemluvíte, slečno?"
Otráveně se rozhlédne, kde jsi???
"Asi ne," ušklíbne se na ně dívka.
"Musíš ji nějak zaujmout, idiote," bouchne jeden toho druhého do ramene.
"Můžu vás na něco pozvat?"
"Ne díky."
"Ale proč ne? Vy máte přítele, že jo?"
"Jasně že má přítele, kreténe," prohodí znovu další z nich. Jsou to takoví ti typičtí oblejzáci.
"No jo, když je tak krásná." A nakloní se, položí ji ruku na rameno a docela pevně ji stiskne.
Zoe se na něj pootočí a zamračí se: "Nesahejte na mě, jo?" NENÁVIDÍ, když se jí dotýkají cizí lidi.
"Všechno v pořádku, lásko?"
Uffffffffffffff.
"Úplně, kámo, úplně. Viďte, slečno?"
Harry si je přeměří pohledem a postaví se před dívku, čelem k ní a položí jí ruku na tvář.
"Dobrý?" zeptá se a otočí se, aby se ujistil, že ti chlapi odchází pryč. No, pryč… dovnitř Kapitána.
"Jo," přikývně dívka.
"Nedělali ti nic, že jo? Neříkali ti něco nevhodnýho?"
Zoe pokrčí rameny, ale vzápětí řekne, že ne.
"Už je mi docela zima, Haz…"
Harry jí podá ruku a gentlemansky jí pomůže vstát. Přitáhne si ji na sebe a prsty přejede po jejích bedrech, když ji obejme okolo pasu.
"Nedotírali na tebe?" zamumlá, jako by se styděl. Za co.
"Vypadali neškodně," odpoví Zoe vyhýbavě.
Harry ji projede prsty ofinu a zblízka si prohlédne její obličej. "Dobře." Ještě jednou se tě někdo dotkne…
"Fakt mi je trochu zima…"
"Oh, promiň," něžně ji políbí, jakoby opatrně. Vezme ji za ruku a rozejde se ke dvěřím. Zoe dojde až u těch dveří, že se pořád drží za ruce, a tak jej pustí. Harry se na ni krátce podívá a sklopí hlavu, jako by se díval na kliku, ale nedíval.
Došli až ke stolu, kde obvykle sedává jejich parta a dívka konečně spatřila známé obličeje.
"Kočí!" směje se na ni její milovaný kamarád.
"Hey, Ni," skloní se k němu, aby mu mohla dát krátkou pusu na rty, a její oči automaticky vyhledají Liama. "Ahoj," usměje se a ani si neuvědomuje, že její tváře zrůžověly.
"Ahoj, Zo," natáhne k ní ruku a na chviličku tu její stiskne v pozdravném gestu a políbí ji na prsty.
Harry si odkašle a posadí se vedle Zoe. Ona ale nechce sedět vedle něho… Harry určitě bude zkoušet jejich dohodu… nedodržet. Dívka se natiskne víc na svého Nialla a pocuchá Louise vedle něj ve vlasech.
"Ahoj, prdko." Louis vezme její ruku ze svých vlasů a políbí ji do dlaně.
Zoe se zachichotá a mrkne na něj, tak jako on mrkává na ni. Rozhlédne se, aby zjistila, jestli si jich všimla Lou. Má žížu. U baru sedí dva muži, jsou to ti z venku. Otočí rychle hlavu zpátky, protože vidí, že koukají jejich směrem. Snaží se na to nemyslet a zaposlouchá se do rozhovoru mezi Louisem a Zaynem.
"Zee, mě ale nezajímá, co si ty myslíš o tom novým dílu. Ty jsi totální seriálovej negramot, takže se do toho nemůžeš vůbec srát…"
Neví, o kterém seriálu je řeč.
"Hej, to bylo hnusný, Lou!" zamračí se Liam a přitiskne si na sebe jakože plakajícího Zayna. Takže je to mezi nimi dobré.
Dobře, to je dobře.
Doopravdy.
Zoe, Zoe…
"Co si dáš, krásko?" špitne na ni Harry a ona ho upozorní pohledem, aby jí takhle neříkal.
"Jen nějakou sodovku, děkuju…"
"Fakt?" ujistí se Lou.
"Jo, fakt." Usměje se a podívá se po stole. Nikde žádné nealko kromě Liamovy koly k baccardi. Bezva, takže bude jediná střízlivá…
Harry si objedná martini a Louis si z toho začne utahovat: "Haz, já jsem tady ta buzna!" Všichni se můžou smíchy potrhat. Zoe se na něj usměje a zastrčí mu vlasy za ucho.
"Softie…" zachichotá se něžně a Harry sklopí oči ve stydlivém gestu.
"Přestaňte," zasměje se, celý červený.
"Vždyť víš, že si z tebe jen utahujem, brouku," šťouchne do něj Louis.
Pak se pozornost upřená na něj rozplyne a každý se zase baví o nečem jiném. Niall obejme Zoe okolo ramen a přimkne si ji k sobě.
"Bylo to dobrý?" špitne jí do ucha a obmotá okolo ní i druhou ruku.
Zoe mu schová obličej do krku a zamumlá: "V kině jsme potkali Taylor…" Slyší Nialla zalapat po dechu a vydechnout krátké oh. "Ona nás asi naštěstí neviděla… A já jsem ho políbila."
"A co to znamená?"
"Nic. Nechodíme spolu. Aspoň ne oficiálně. Vysvětlila jsem mu, že se to nesmí nikdo dozvědět."
"To je jak z nějaký telenovely," zachrochtá Niall a Zoe ho spálí pohledem.
"Drž pysk… co mam jako asi jinýho dělat?" zamračí se.
"Když vezmu v potaz to, že toho doopravdy lituje… vysrat se na ostatní, ať si myslí, co chtějí…"
"Tobě se to lehko řekne," odsekne mu a vymaní se z jeho objetí. Jo, dramatizuje to. Zvedne se a položí Harrymu ruku na rameno, aby mu naznačila, že jí má pustit od stolu. On je zrovna zapojený do konverzace se Zaynem, a tak jí automaticky pojistí dlaněma na bocích, když se okolo něj protlačuje. Zoe to pomine, protože se víc soustředí na to, aby se na těch botách nepřizabila, a pak pomalu odejde na toalety.